CR7 - Испания - 3:3 в луда надпревара

Съседското дерби между Испания и Португалия от група "Б" на Мондиал 2018 се превърна в същинско зрелище - 3:3. Ла Фурия Роха обаче стигна до точката след съдийска аванта при първия си гол.

"Мореплавателите" поведоха в резултата още в 4-ата минута. Тогава обичайно заподозреният Кристиано Роналдо си спечели дузпа и я реализира хладнокръвно пред пълните трибуни на стадиона в Сочи.

После испанците поизравниха играта, но пък португалците правеха опасни контри. В 24-ата минута се стигна до най-скандалния момент на Световното. Известният с нечистата си игра Диего Коща прасна жесток лакът в гушата на Пепе, после си взе топката, финтира защитници и с удар около дузапта не остави шанс на вратаря Руи Патрисио. Вместо да сигнализират за нарушението на Коща, реферите в стаичката за видеонаблюдение незнайно защо и как замълчаха и попадението бе признато.

В края на първата част пак Роналдо се оказа в прегръдките на своите съотборници. Той би с по-слабия си ляв крак плътен изстрел от 18 метра фронтално, а стражът Де Хеа вместо да улови топката комично я пусна да влети в мрежата - 2:1 за Португалия.

През втората част Испания се хвърли в атака и успя да осъществи обрат. В 55-ата минута Коща материализира заучено положение от упор след фаул и пак изравни.

Три минути по-късно Начо заби страхотен гол. Играчът на Реал стреля със свирепа тупалка от 25 метра, топката се отби в страничната греда и влезе в мрежата - 3:2 за Испания.

В 88-ата минута Роналдо оформи велик хеттрик. Той вкара майсторски от фаул и така собственоръчно спечели точката за Португалия.

Двата тима делят второто място в този поток. Лидер е тимът на Иран, който победи с 1:0 Мароко.