Цонга изхвърли Джокович от "Мастърс"-а в Париж

снимка: БГНЕС

Много силно представящият се този сезон Жо-Вилфред Цонга се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" във френската столица Париж след като победи с 2:1 (6:4, 1:6, 6:3) сета над номер 3 в света Новак Джокович.

 

На четвъртфиналите французинът ще играе с Анди Родик, който се наложи над Жил Симон с 2:0 сета.

 

До 1/4-финалите под Айфеловата кула достигна Джеймс Блейк (САЩ) след успех над Филип Колшрайбер (Гер) с 6:4, 6:4 за 68 минути.

 

Напред продължава и защитаващият титлата си в Париж Давид Налбандян. Той победи сънародника си Хуан Мануел Дел Потро с 6:4, 6:0.