
Номер две в световната тенис ранглиста, Роджър Федерер се оттегли от турнира от сериите Мастърс в Париж. Швейцарецът получи травма в гърба преди мача си с Джеймс Блейк(САЩ) и обяви на личния си сайт решението си да напусне надпреварата.
"Гърбът ми е схванат от няколко дни насам и тази сутрин не се чувствах никак добре", обясни тенесистът за феновете си и медиите. "Като предпазна мерка взех решението да прекратя участието си на турнира в Париж."
Печелившият в ситуацията, Блейк ще се изправи на полуфинал срещу победителя в мача между Анди Родик и Жо Вилфред Цонга. Прогресът на американеца запазва шансовете му за класиране на последния Мастърс в Шанхай, където един срещу друг ще се изправят най-добрите 10 тенесисти в света.
Федерер вече си осигури място на турнира в Китай, но не коментира дали проблемите с гърба ще го накарат да пропусне и това съревнование.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ