Чудовищна драма остави Ливърпул в спора за титлата

Ливърпул трябваше да мине през 9-те кръга на Ада на "Крейвън Котидж", но в крайна сметка триумфира с 3:2 над Фулъм в най-завързания двубой от програмата на 26-ия кръг в Премиършип.

Туре си наниза нелеп автогол в началото на мача, но Стъридж възстанови равенството малко преди края на първата част. Нов студен душ обаче обля гостите, след като в 63' Ричърдсън даде нов изненадващ аванс на домакините.

Фелипе Коутиньо неутрализира това попадение за 2:2, а в първата от 5-те добавени минути Джерард с точен изстрел от дузпа прати Ливърпул отново сред челниците - 3:2 за мърсисайдци.

Така Фулъм не успя да повтори подвига срещу Манчестър Юнайтед от уикенда, когато момчетата на Мюленстийн стигнаха до 2:2. Загубата ги оставя на 19-о място с 19 точки, докато Ливърпул е само на 4 точки от лидера Челси.

Срещата започна по възможно най-неприятния начин за гостите, които още в 9' се оказаха догонващи в резултата, и то без Фулъм да създаде положение. При лесно центриране в наказателното поле на мърсисайдци Туре се прояви с поредната си грешка, като абсолютно необезпокояван заби топката в собствената си врата – 1:0 за домакините.

Това доведе до сериозно стъписване в редиците на Брендън Роджърс, като Фулъм можеше да се възползва от това. Холти стреля отдалеч встрани от вратата, а с пропуски се отчетоха Бент и Квист, като с решителна намеса при удар на новото попълнение беше Туре, който частично се реваншира за нелепата грешка.

Все пак Ливърпул контролираше събитията на терена, а в 41' се възползва от първата грешка в защитата на Фулъм. Джерард отне топката от Туниклиф и изведе Стъридж сам срещу Стекеленбург. Нападателят стреля силно покрай вратаря и с помощта на гредата възстанови равенството – 1:1 на почивката.

В 63' домакините отново успяха да дръпнат в резултата, като Шкъртел и Фланаган допуснаха поредната грешка в защита, а от нея най-добре ссе възполва Ричърдсън - 2:1 за "котиджърс".

Остатъкът от двубоя обаче мина под диктовката на Ливърпул и домакините не издържаха. В 72' Коутиньо с лека доза късмет успя да възстанови равенството с удар отдалеч, а в 91' Стъридж беше повален в наказателното поле - дузпа за мърсисайдци. Джерард не трепна и донесе трите точки на Ливърпул.