Първи гол на Бербатов класира Монако напред

снимка: asm-fc.com

Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за Монако, а благодарение на него "монегаските" елиминираха домакина Ница и се класираха за 1/4-финалите на турнира за Купата на Франция.

Българският стрелец се разписа само пет минути преди края на второто продължение на срещата, бележейки за крайното 0:1 в полза на Монако. Редовното време завърши при нулево равенство, което и наложи изиграването на две продължения от по 15 минути.

Димитър Бербатов отново започна двубоя от резервната скамейка, появявайки се в игра двадесет минути след почивката. Преди да отбележи попадението си, българинът пусна няколко добри паса към свои съотборници, които обаче не завършиха с голове.

Наставникът на гостите Клаудио Раниери остави Димитър Бербатов на пейката във втори пореден мач, като този път италианецът заложи в атака на 18-годишния младок Антони Мартиал. Фигури като Еманюел Ривиер, Фабиньо, Жоао Моутиньо и Хамес Родригес също получиха почивка от специалиста, започвайки мача от резервната скамейка. Капитанът на „монегаските“ Ерик Абидал пък изобщо не бе в групата за двубоя.

През първото полувреме Монако играеше по-често в половината на противника, но до попадение във вратата на Ница така и не се стигаше. На няколко пъти футболистите на Клаудио Раниери опитаха изстрели от дистанция, но стражът на домакините Муес Асен така и не бе затруднен.

Втората част на двубоя започна кошмарно за отбора на Ница, който остана с човек по-малко на терена. Още в 48' бранителят Тимоти Колоджиешак бе пратен преждевременно под душовете, позволявайки си да удари без топка Рикардо Карвальо.

В 64' Клаудио Раниери потърси промяна в своя състав, като италианецът гласува доверие на Димитър Бербатов. Българският таран записа вторяи си мач с екипа на Монако, като №15 зае мястото на Мунир Обади.

4065297

Страхотен шанс пред Димитър Бербатов се откри осем минути преди края на редовното време. Топката бе центрирана от пряк-свободен удар в наказателното поле на Ница, а българският нападател стреля с глава. Бившият таран на Манчестър Юнайтед обаче не бе точен, пращайки кълбото извън очертанията на вратата.

Моментът на Бербатов дойде само пет минути преди края на второто продължение на срещата. Двубоят между Ница и Монако вървеше към изпълнение на дузпи, но в 115' българският голмайстор класира "монегаските" напред с първия си гол за френския клуб. Бербатов засече центриране на Окампос и класира тима от Княжеството напред с крайното 0:1.