Диего Марадона вдъхнови Наполи за нов финал

Тимът на Наполи се класира за финала на Купата на Италия, след като тази вечер воденият от Рафаел Бенитес състав разгроми с 3:0 гостуващия Рома във втори 1/2-финален двубой на "Стадио Сан Паоло".

Първата среща в Рим завърши с успех от 2:1 за "вълците", но днес крехкият аванс на столичани бе тотално заличен от развилнялите се футболисти на Наполи.

Така Наполи ще спори за трофея, а съперник на "адзурите" във финалния сблъсък ще бъде отборът на Фиорентина. Снощи "Ла Виола" също си проправи път към финала, елиминирайки състава на Удинезе.

Срещата в Неапол бе изгледана на живо от голямата легенда на домакините Диего Армандо Марадона, което и вероятно мотивира допълнително футболистите на Рафа Бенитес.

Така Наполи се класира за общо деветия си финал в турнира за Купата на Италия. Засега балансът на "адзурите" е равностоен - четири спечели и четири загубени. През 2012 година Наполи спечели трофея под ръководството на Валтер Мацари, като сега неаполитанците ще опитат да повторят постижението си.

4065273

Още до почивката авансът от един гол на Рома бе заличен, след като първото полувреме приключи при резултат 1:0 в полза на Наполи. В 33' Хосе Мария Кайехон разпечата пазената от Морган Де Санктис врата, извеждайки домакините напред. Испанецът засече добро центриране на Кристиян Маджо и отбеляза един от редките си голове с глава.

До края на полувремето "вълците" можеха да изравнят, но Пепе Рейна спаси удар на Адем Ляич.

Вторите 45 минути се превърнаха в кошмар за Рома, като столичният тим допусна нови две попадения в мрежата си. Само три минути след почивката Гонсало Игуаин удвои аванса на Наполи, засичайки с глава центриране от корнер на Кайехон.

4065271

Всичко за Рома до голяма степен приключи почти веднага след втория гол. Още в 51' Наполи поведе и с 3:0, а този път точен бе Жержиньо. Зимното попълнение на неаполитанците бе изведен на чиста позиция от Дрийс Мертенс и с техничен изстрел матира Де Санктис за крайното 3:0.

До края на срещата Матиа Дестро на два пъти пропусна да възстанови шансовете на Рома за финал, а в 78' гостите останаха и с човек по-малко. Кевин Строотман получи два жълти картона в рамките на няколко секунди и остави отбора си с човек по-малко.

SSC Napoli 3-0 Roma - Highlightsby Goals_Arena