Чикаго победи Бостън в повторение на финала

Бостън победи гостуващия шампион Чикаго с 3:0 в повторение на финала за купа "Стенли" от миналия сезон.

Партис Бержерон реализира два попадения, а Карл Сьодерберг също се разписа за лидера в Източната конференция.

Вратарят Туука Раск направи 28 спасявания и записа седми "шътаут" за сезона, с което е лидер в лигата по този показател. Бостън, който има 13 победи в последните си 14 мача, събра 106 точки и се доближи на точка до титлата в Атлантическата дивизия девет мача преди края на редовния сезон.

Чикаго, който е четвърти на Запад с 99 точки, пък се нуждае още от точка, за да си гарантира класиране в плейофите за шести пореден сезон. Сейнт Луис разгроми гостуващия Минесота с 5:1 и запази първото си място в лигата със 107 точки. Ти Джей Оши реализира първия хеттрик в кариерата си, който той посвети на новородената си дъщеря Лайла Грейс на 17 март.

Джейдън Шуорц и Брендън Мороу също вкараха за домакините, а вратарят Райън Милър отрази 27 шайби за третата поредна победа за тима. Вторият в Атлантическата дивизия Монреал постигна важен успех при гостуването си на Детройт с 5:4.

Томаш Плеканец се разписа два пъти, а Томаш Ванек добави гол и две асистенции за четвъртата последователна победа на канадците в лигата. Томаш Татар вкара два гола за домакините, които обаче допуснаха второ поредно поражение.

Детройт е осми в Източната конференция и води битка за класиране в плейофите за 23-а поредна година. Лос Анджелис постигна пета поредна победа след 3:2 в залата на лидера в дивизия "Метрополитън" Питсбърг.

Дрю Даути реализира решаващото попадение в 3:51 минута на третата част, а вратарят Мартин Джоунс спаси 35 удара. Питсбърг допусна трето последователно поражение и остана втори на Изток с 97 точки. Нешвил прекъсна серия от шест домакински мача без победа, след като разгроми Бъфало с 6:1.

Капитанът Шей Уебър се разписа два пъти и вече има 20 гола през сезона, с което се изравни на върха на листата на най-резултатните защитници заедно с Ерик Карлсон от Отава и Дъстин Байфюлиън от Уинипег.

В Нешвил имаха и друг повод за радост, след като двама от новобранците в отбора Колтън Сисънс и Кале Ярнкрок записаха първи попадения в лигата.