Четири уреда и пет шампионки в "Арена Армеец"

Медалите на четирите уреда от завършилото тази вечер Европейско първенство по спортна гимнастика за жени в „Арена Армеец” потеглят в пет различни посоки:

Към Швейцария – чрез вече двукратната европейска шампионка на прескок Джулия Щайнгрюбер, чиито треньори са Золтан и Снежана Йорданови.

Към Великобритания – чрез Ребека Дауни, шампионка на смесена успоредка, чиято сестра Ели спечели титлата на прескок при девойките в началото на деня.

Към Русия – чрез Мария Харенкова, новата европейска шампионка на греда.

Към Италия и Румъния – чрез победителките на земя Ванеса Ферари и Лариса Йордаке, които си поделиха златото с еднакъв резултат от 14.800 т.

Както вече стана известно майката на Ванеса, Галина, е българка. За първи път в историята на Европейските шампионати Азербайджан е в таблицата на медалистите, благодарение на носителката на два бронзови олимпийски медала от Атина 2004 Анна Павлова, която неотдавна смени руското си гражданство.

Женското първенство бе закрито от президента на Европейския съюз по гимнастика Джордж Гелзек (Фр). В столицата вече са болшинството от мъжките отбори, които имат тренировка на подиума в понеделник и вторник.

Квалификациите на юношите и мъжете са сътоветно в сряда и четвъртък (21/22 май). Финалът в многобоя при юношите е в петък, 23 май; отборният шампионат при мъжете в събота, 24 май и финалите на отделните уреди през целия ден в неделя, 25 май.