Четири поред за Локомотив (Пд)

Отборът на Локомотив (Пд) продължи с чудесната си серия напоследък и записа четвърти пореден успех в родния шампионат, след като днес "смърфовете" изковаха минимална победа с 1:0 над гостуващия Пирин (ГД) в среща от 15-ия кръг.

Единственият на ст. "Локомотив" падна след половин час игра, когато точен за победителите бе Рангел Абушев.

Условията за футбол на стадиона в парк "Лаута" не бяха никак добри, за което допълнително "спомогна" и изсипалият се дъжд преди началото.

Така Локо (Пд) продължи да трупа точки в скромния си доскоро актив, като "смърфовете" разполагат с вече 24 пункта, но оставайки на 7-а позиция в таблицата. Пирин (ГД) разполага с 18 точки, оставайки сред първите десет.

Първите 20 минути на "Лаута" бяха равностойни, като и гостите от Гоце Делчев имаха някои възможности за откриване на резултата. По-ефективни обаче се оказаха футболистите на Стефан Генов, които реализираха в 30'. Марков центрира от статично положение и сложи топката на главата на Абушев, който матира Абдиков за 1:0.

През втората част статуквото в Пловдив се запази, което и позволи на домакините да се поздравят с успех в последния си двубой за този полусезон.