Кокала препъна "любимия" си съперник (СНИМКИ)

Новият старши-треньор на Локомотив (Сф) Емил Велев спечели първа точка начело на "железничарите", след като днес воденият от него тим постигна равенство 1:1 при гостуването на ЦСКА на националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Двубоят бе от програмата на 15-ия кръг на "А" група, като по този начин Локомотив прекъсна серията си от три поредни поражения. "Железничарите" обаче ще се нуждаят от победи напролет, ако искат да запазят мястото си в елита. ЦСКА пък увеличи на 9 точки пасива си зад лидера Лудогорец, изравнявайки се с Литекс. И двата тима имат по 29 пункта за момента. Втори е Левски с 37.

И двата гола на "Васил Левски" паднаха след почивката, като първо Сержиньо откри за "армейците", а резервата Даниел Пеев изравни от дузпа тринадесет минути преди края на редовното време.

ЦСКА имаше по-чистите шансове за гол през първата част, но игровото превъзходство на "червените" не доведе до попадение.

Още в 2' домакините създадоха първа опасност пред Валентин Галев, когато Саша напредна отдясно и предостави топката на Анисе, който стреля от отлична позиция. Стражът на "железничарите" обаче показа класа и се намеси.

И до почивката ЦСКА остана по-опасният тим на терена, но футболистите на Стойчо Младенов не демонстрираха ефективност в завършващата фаза. В 12' Апостол Попов бе близо до откриване на резултата, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда.

В края на полувремето две възможности се откриха пред голмайстора на ЦСКА Мишел Платини, но бразилецът не бе ефективен. В 42' Сержиньо догони една топка и центрира към "кариоката", който явно остана изненадан, че кълбото е достигнало до него. Платини опита удар, но извън очертанията на вратата.

Три минути по-късно отново Платини се озова на добра позиция, но и този път не успя да отбележи. Таранът на "армейците" засече с глава центриране на Сержиньо, но и този път прати топката в аут.

Двамата треньори Стойчо Младенов и Емил Велев не извършиха промени на почивката, като същите двадесет и двама подновиха играта. В 56' домакините сътвориха най-големия си пропуск пред вратата на Галев, когато по чудо топката не влетя в мрежата. Скиорили се озова в наказателното поле на Локомотив и опита прехвърлящ удар, който срещна напречната греда. Топката се озова право в краката на Абел Анисе, който вместо да отбележи, изпрати кълбото в аут.

По-опасната игра на ЦСКА все пак даде резултат три минути по-късно, когато резултатът на ст. "Васил Левски" най-сетне бе открит. Сержиньо изпробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, а Валентин Галев не се намеси по най-добрия възможен начин, позволявайки кълбото да влети в мрежата му - 1:0.

В 56' наставникът на гостите Емил Велев вкара в игра Даниел Пеев, като този ход на специалиста се оказа успешен. В 76' именно Пеев спечели дузпа за "железничарите", бивайки фаулиран от Пламен Крачунов. Именно той застана зад бялата точка, успешно преодолявайки Черни за 1:1.

Така се стигна и до заключителните десет минути на двубоя, когато и двата тима направиха опит да стигнат до трите точки, но неуспешно. В 81' продължителна атака на "армейците" завърши с изстрел в аут на Сержиньо, а малко по-късно удар с глава на Платини не затрудни Галев.