Миньор се събуди срещу Берое, но ще зимува при изпадащите

снимка: minyor.com

Отборът на Миньор (Перник) изигра най-силният си двубой през сезона, като на "Стадиона на Мира" стигна категоричен успех с 3:0 над колебливо представящия се Берое в последна среща и за двата тима от есенния дял на Виктория ФП.

Срещата започна отлично за перничани, които в 4-ата минута вече водеха. Йордан Йоруков центрира от корнер, а там Камен Хаджиев бе останал непокрит и с глава прати топката неспасяемо във вратата на Скорчев.

Почти през цялото полувреме домакините бяха по-активни, а единствено намесите на Скорчев спасиха Берое от нов гол От своя страна старозагорци пропуснаха две добри положения чрез Каядо.

В началото на вторите 45 минути "чуковете" направих решителния си удар. Първо в 50-ата минута Брахими нацели горната греда, след като негов удар бе едва едва избит от Скорчев. В минути по-късно обаче вратарят нямаше как да се намеси при удар слава на капитана Василев - 2:0.

В 80-ата минута беше оформен и крайният резултат, след като Окечукво подаде на Брахими в наказателното поле, а ударът на нападателя се отклони в Елиаш и влетя в мрежата.

Въпреки победата си Миньор остава в дъното, като се намира на предпоследното 15-о място с 12 точки - колко имат още Монтана и Локомотив София. Берое пък е само с две точки повече на 11-о място.