Черноморец доближи ЦСКА след 2:1 над Етър

Черноморец постигна важна победа с 2:1 като домакин на закъсалия Етър и се доближи само на точка от ЦСКА в класирането.

„Акулите" също така се възползваха от загубата на Литекс в Стара Загора, за да изпреварят ловчанлии и да се изкачат на 5-та позиция в таблицата след края на 12-ия кръг.

Пред собствена публика в Бургас домакините бяха по-добри на терена и заслужено се поздравиха с успех, а Венцислав Христов реализира и двете попадения - в 11-ата и 42-ата минута.

Гостите от Велико Търново останаха с десетима души на терена след изгонването на влезлия като резерва Тихомир Трифонов в 90-ата минута. Въпреки численото си изоставане обаче, Етър достигна до почетен гол, дело на Николай Петров в продължението.

Така Черноморец вече има 21 точки и се нарежда пред Литекс, който е с 20, на пето място в класирането. 4-ти е ЦСКА с 22 пункта, след като завърши наравно 0:0 с Черно море. Етър продължава да бъде само със 7 точки на предпоследна позиция и единствено Миньор е по-зле от „болярите" до момента в А група.

Още в 11-ата минута „акулите" откриха резултата чрез Христов, който напредна в половината на гостите и отправи силен удар. Топката рикошира в крака на Джасар Такак и заблуди вратаря на гостите Павле Владимирович, след което се оплете в мрежата му - 1:0.

Последваха добри прояви в защита на домакините и спасяване на Стоян Колев, за да се стигне до 42-ата минута, когато Венци Христов се разписа за втори път. Той получи удобна топка и без проблеми матира стража на Етър за 2:0.

В 72-ата Христов можеше да оформи хеттрика си, но стреля прибързано, оставен сам срещу вратаря и сгреши. Последва удар в гредата на Юсуф Утара, с което „акулите" не можаха да отбележат трети гол.

В 90-ата минута Трифонов беше изгонен за нарушение срещу неудържимия Христов, който се откъсваше сам срещу Владимирович.

В следващите секунди Етър стигна до почетно попадение чрез Петров, който довкара топката в мрежата след техничен удар с пета на Дормушали Саидходжа и спасяване на Колев - 2:1.