Берое осуети шансовете на Литекс за Европа

Берое зарадва привържениците си на стадиона в Стара Загора с престижна победа 1:0 над борещия се за евроквоти Литекс.

„Оранжевите" отстъпиха след попадение в 49-ата минута на Давид Каядо, който затвърди възхода на „заралии" под ръководството на Петър Хубчев.

Наставникът на гостите Христо Стоичков бе дал шанс на всичките си титуляри да се борят за успеха в Стара Загора, но те го разочароваха и само на три пъти застрашиха противниковата врата.

Така Литекс остава с 20 точки и не само изостава вече с 3 от третото място, а и е изместен чак на шеста позиция от Черноморец, който по същото време надделя над Етър с 2:1.

Берое пък вече втори мач няма загуба в А група и се отдалечава с 4 пункта над опасната зона, като вече има 14 в актива си и заема комфортното 10-то място. „Заралии" изместиха Черно море, който се добра до равенство с ЦСКА по-рано днес и има 13 точки.

Първото полувреме на мача протече без никакви интересни събития и единствено неточен удар с глава на Николай Бодуров заслужава да се отчете. Едва в 25-ата минута пък домакините пробваха да застрашат Илко Пиргов с далечен изстрел на Елиаш, който срещна ръката на Георги Божиков в пеналтерията, но до дузпа не се стигна.

Само 4 минути след почивката обаче Каядо зарадва феновете в Стара Загора с гол от първия точен удар на Берое. Португалецът получи топката от Лоузейро и премина двама противници и с мощен удар не даде никакви шансове на Илко Пиргов - 1:0.

Литекс се активизира след този момент и подложи на натиск съперника и в интерес на истината, стигна до изравнителен гол, който беше отменен заради засада на автора му Исмаил Иса.

Армандо Ваюши можеше да изравни в 69-ата минута след пас на Момчил Цветанов, но стреля покрай гредата.

Берое отговаряше с опасни контраатаки и можеше да покачи преднината си в 82-ата минута, когато Елиаш разтресе напречната греда на Пиргов след подаване на Мартинс отляво. В крайна сметка до последния съдийски сигнал не се стигна до промяна на резултата.