ЦСКА отново не победи - 0:0 с Локо Пловдив

ЦСКА не успя да постигне победа в трети мач подред, след като днес направи 0:0 с Локомотив Пловдив.

Така червените имат само две точки от началото на шампионата, след като в предните два кръга загубиха от Литекс и направиха равенство с Черноморец. За "смърфовете" това беше трети пореден хикс след двубоите с Локомотив София и Литекс.

Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър" в Сливен и противопостави два от тимовете в родния елит, които претърпяха най-много сътресения това лято.

Наставникът на „армейците" отново бе попълнил групата за двубоя с юноши, тъй като клубът все още няма право да картотекира новите си попълнения.

Нещастията за ЦСКА започнаха още преди първия съдийски сигнал, след като Иван Бансадловски получи травма на загрявката и на негово място в титулярния състав започна Ангел Грънчов.

„Червените", които играха с черни ленти в памет на починалия снощи Крум Янев, започнаха срещата по-добре и в 9-та минута Килиън Шеридън засече центриране на Антон Карачанаков от фаул, но не уцели вратата, пазена от Стефано Кунчев.

Като цяло първото полувреме не изобилстваше от интересни ситуации, а най-добрата таква дойде в 24-та минута, когато слаба игра на защитата на „армейците" позволи на Рангел Абушев да стреля към Томаш Черни, но стражът се изби в корнер.

Втората част отново започна с положение в полза на ЦСКА, но Нджонго Присо стреля силно в аут. Анисе също бе близо до гола, но негов удар с глава след центриране на камерунеца премина покрай вратата в 55-а минута.

В 56-та минута пловдивчани имаха претенции за дузпа при едно нарушение на Нилсон срещу Стефанов, но реферът бе категоричен, че фаула е извън наказателното поле.

В 71-та минута Антон Карачанаков уцели напречната гредата с удар от пряк свободен удар от 30 метра, а след това с глава не успя да намери опразнената врата.

Две минути преди края Локомотив Пловдив остана в намален състав, след като Даниел Георгиев напусна терена за втори жълт картон.

До края гол не падна и двата тима разделиха точките.