Титлата вече е мираж за Барселона

Барселона допусна нов домакински провал след загубата от Валенсия с 2:3 по-рано тази година, след като Хетафе измъкна равенство в 90' срещу настоящия шампион в Примера дивисион, нанасяйки пореден удар по амбициите на каталунците 36-ия кръг.

В 24' Лионел Меси даде аванс на своите, но Лафита след грешка на защитата изравни в 36'. Санчес успя да се разпише в 66' и по всички изглеждаше, че катлунците ще спечелят, но отново Лафита в продълженията донесе ценната точка за Хетафе.

Шампионите вече са на 3 точки от Атлетико Мадрид на върха в класирането, но имат и мач повече от "дюшекчиите", които утре играят своя двубой. Загубата на тези две точки днес по всяка вероятност ще бъдат решаващи в спора за титлата.

От своя страна Хетафе взе ценна точка и с 36 пункта е на 3 точки от зоната на изпадащите, два кръга преди края на шампионата.

От самото начало Барселона почна да пресира съперника, а Адриано проби в наказателното поле и стреля, но Жулио Сесар успя да спаси. Последваха нови шансове за домакините, но до гол в първите 20 минути не се стигна.

Хетаге не излезе от своята половина и това в крайна сметка даде резултат в 24' - Иниеста изведе отлично Алвеш по дясното крило. Той напредна в наказателното поле и подаде към Меси на 10 метра от вратата, а аржентинският маг с лекота реализира за 1:0.

Само две минути по-късно Адриано изведе Педро сам срещу вратаря, но испанският национал не успя да се възползва и пропусна отличната възможност. Това се оказа решаващо в 36'.

При пряк свободен удар в половината на Барса защитата не се намеси добре и топката достигна до Лафита, който с прекрасен удар върна равенството на "Камп Ноу".

Второто полувреме почна с яростен натиск на каталунците, които уцелиха и греда чрез Алексис Санчес в началото на частта. В същото време обаче столичани стигнаха на няколко пъти до бързи атаки, но без да нанесат точен удар във вратата на Пинто.

Все пак Барселона стигна до решаващия втори гол, след като в 66' току-що влезлият Фабрегас размени пасове в центъра и проби отдясно, само за да намери Санчес непокрит в наказателното поле - 2:1 за домакините и надеждите за титла останаваха живи.

Защитата обаче отново провали отбора, след като Мартинес беше оставен необезпокояван да атакува отляво, а той от своя страна центрира клинично точно за Лафита, който с глава донесе точката на столичани - 2:2.