Чепаринов изпусна победата на турнир в Москва

галерия:

снимка: mtelmasters.com

Българският гросмайстор Иван Чепаринов пропусна възможността да спечели 20 000 евро и билет за супертурнира в Дортмунд (Германия), след като загуби последната си среща на турнира "Аерофлот Оупън" в руската столица Москва.

 

Чепаринов имаше белите фигури в последния 9-ти кръг от надпреварата и евентуална победа му гарантираше първото място в турнира. Българинът обаче претърпя поражение от Никита Витюгин и трябваше да се задоволи с 10-то място в крайното класиране.

 

 

Титлата за втора поредна година отиде в ръцете на виетнамския гросмайстор Лием Ле Куанг, който финишира с 6,5 точки и изпревари по допълнителни показатели руснаците със същия актив Витюгин и Евгени Томашевски. С 6 точки Чепаринов остана на 10-та позиция.

 

За първото си място Ле Куанг получи чек за 20 000 евро, Витюгин - 10 000, а Томашевски - 7 000. Виетнамецът също така заслужи правото да играе на супертурнира в Дортмунд, който ще се състои през втората половина на месец юли.