Челси започна успешно европейския си поход в ШЛ, равенство за Арсенал навън

Английският вицешампион Челси стартира поредния си опит за успешно представяне в Шампионската лига с категоричен успех с 2:0 над тима на Байер Леверкузен у дома.

И двете попадения за "сините" паднаха през вторите 45 минути на двубоя, като точни за тима на Андре Вияш Боаш бяха Давид Луис в 67-мата минута и Хуан Мануел Мата в добавеното време на двубоя. Резултатът в полза на лондончани можеше да бъде далеч по-изразителен, ако не бяха отличните изяви на стража на "аспирините" Бернд Лено, който неведнъж се намеси решително в хода на двубоя и опази вратата си от повече попадения.

Давид Луис отбеляза първия гол в мача след изстрел в десния ъгъл на вратата на Бернд Лено, като Фернандо Торес се разписа с асистенция. Отново испанският нападател демонстрира отличен нюх за извеждащ пас, след като в края на мача откри непокрития Хуан Мата, който вкара на празна врата.

Същевременно другият английски тим, който започна участието си в груповата фаза в първия ден на турнира - Арсенал, не успя да спечели гостуването си на Борусия Дортмунд, въпреки че пази минималната си преднина от 1:0 през по-голямата част от мача. Ценната точка за домакините донесе Иван Перишич в 88-мата минута с топовен изстрел от воле извън границите на пеналта.

Голът на „артилеристите" пък бе дело на Робин Ван Перси в края на първото полувреме на двубоя. В 42-ата минута Тио Уолкът изведе отлично холандския стрелец и той напълно необезпокояван отбеляза с прекрасен шут с удобния си десен крак.