Тунчев и Кристъл Палас напред за Карлинг Къп след победа над Уигън

Българският национал Александър Тунчев започна като титуляр и игра цял мач за Кристъл Палас при домакинската победа с 2:1 над елитния Уигън в мач от втория кръг на Карлинг Къп.

Срещата се разви по най-добрия начин за домакините от Кристъл Палас, които поведоха с 2:0 след едва половин час игра с попадения на Дарън Амброуз в 24-та минута и Джонатан Уилямс в 30-та. Почетното попадение за Уигън бе дело на Бен Уотсън в последната минута (90') на мача.

Така отборът на Александър Тунчев се класира за третия кръг на надпреварата, където ще има за съперник тима на Мидълзбро.

До тази фаза от надпреварата достигнаха още три отбора с българско участие. Астън Вила и Стилиян Петров ще се изправят срещу Болтън с Мартин Петров, а Лийдс приема Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов.