Челси се прости с мечтата за трофей, Коста хапе като Суарес (ВИДЕО)

Само в рамките на една седмица Челси се прости с шансовете си да спечели някакъв трофей в иначе един от най-слабите сезон в модерната история на клуба. След като отпаднаха с ново поражение от Пари Сен Жермен в Шампионска лига, „сините“ от Лондон приключиха участието си в турнира за Купата на Футболната асоциация.

Евертън спечели с 2:0 домакинството си на Челси и се класира на полуфиналите в най-стария футболен турнир в света. И двете попадения в последния четвърт час на срещата реализира бившият нападател на лондончани Ромелу Лукаку, който досега не се бе разписвал срещу Челси.

Диего Коста със сигурност ще си заслужи още място в спортните емисии по света, защото бе изгонен за втори жълт картон, след като си изпусна нервите и опита физическа саморазправа с Гарет Бари, като дори ухапа по врата съперника си. Испанският национал опита да замаже ситуацията с приятелска прегръдка, но реферът наказа и двамата футболисти с жълти картони.

Diego Costa Gets His First Red Card for Chelsea...by footy-goals

Това се случи в 85-ата минута, а само 120 секунди по-късно Бари последва съдбата на Коста, след като получи втори жълт картон за необмислено грубо нарушение срещу Сеск Фабрегас около центъра.

Gareth Barry Horror Foul RED CARD EVERTON 2-0...by SportLive2

Така Евертън стана вторият известен полуфиналист в турнира за ФА къп, след като в петък вечер Кристъл Палас спечели с 2:0 визитата си на Рединг. В предпоследната фаза се играят два мача на разменено гостуване, а финалът е на стадион „Уембли“.

В неделя ще се изиграят останалите четвъртфинални двойки – Арсенал приема Уотфорд, а Уест Хам се изправя на свой терен срещу Манчестър Юнайтед.

Първото полувреме се разви равностойно и без голови положения, като играчите и на двата тима се затрудняваха да си раздадат повече от три поредни точни паса. Качеството на игра бе съвсем ниско, като домакините умело се бранеха, когато не владдеха топката, без обаче на свой ред да успяват да създадат притеснение за Тибо Куртоа.

Единственият опасен удар в полувремето бе дело на Уилиан от пряк свободен удар на над 20 метра от голлинията, който бе отразен от стража на "карамелите" Роблес. В добавените секунди на частта шут на Том Клевърли от границата на наказателното поле бе уловен без особени проблеми от Куртоа.

В 58-ата минута Диего Коста получи топката на добра позиция в наказателното поле и се постара да елиминира вратаря Роблес, но ъгълът бе твърде малък и от неудобното положение бразилският нападател прати топката успоредно на голлинията.

През втората част двата тима започнаха да редуват атаки, но чисти голови положения липсваха, защото атаките бяха еднотипни и без сериозен креативизъм. При това положение бе ясно, че някакво индивидуално избухване може единствено да доведе до откриване на резултата и точно така се случи.

В 77-ата минута Ромелу Лукаку получи топката на левия фланг и направи за смях четирима противници, пропрявайки си път към добра позиция за стрелба, след което матира Куртоа по диагонала - страхотен соло гол на белгиеца за 1:0 и първи негов гол срещу бившия му клуб.

Romelu Lukaku Goal HD - Everton 1-0 Chelsea...by Football1Live

В 82-ата Лукаку приключи спора с второто си попадение в срещата, след като Клевърли го изведе очи в очи с Куртоа и този път по другия диагонал го преодоля за 2:0. Диего Коста съвсем елиминира шансовете на тима си да стигне поне до преиграване, след като си изкара глупав втори жълт картон, защото опита физическа саморазправа с Гарет Бари и дори го захапа по врата, с което си заслужи изгонване.

Romelu Lukaku 2-0 Second HD - Everton 2-0...by zied8002

В 87-ата минута пък Гарет Бари, който получи жълт картон при разправиите с Коста, направи необмислено грубо нарушение срещу Фабрегас и също остави съотборниците си с човек по-малко.