Байерн мачка внушително преди реванша с Ювентус (ВИДЕО)

"Байерн" спечели 11-ата си поредна победа срещу "Вердер". Баварците продължиха традицията от последните сезони да играят успешно и резултатно срещу отбора от Бремен, като се наложиха с 5:0.

Само в последните седем мача помежду им шампионите са взели максималния брой точки при голова разлика 33:3. По два гола вкараха Тиаго Алкантара и Томас Мюлер, а веднъж се разписа и резервата Роберт Левандовски.

Отличен мач изигра и Кингсли Коман, който направи три асистенции. "Байерн" събра 66 точки и води с осем пред "Борусия" (Дортмунд), който е с мач по-малко. "Вердер" е в опасната зона с 27 точки, като е точно над чертата с изпадащите.

Статистиката от мача говори красноречиво за случилото се на "Алианц арена". "Байерн" завърши със 76% притежание на топката и 20 удара, от които 13 точни. "Вердер" имаше едва два удара и само един в очертанията.

В деветата минута Коман напредна отдясно и центрира, а Алкантара отблизо засече за 1:0. "Байерн" удвои в 31-ата, когато отново Коман проби и от аутлинията върна към Мюлер, който през защитник прати топката във вратата. В 65-ата Франк Рибери стреля мощно от воле, вратарят Видвалд спаси, но Мюлер добави за 3:0. Левандовски вкара 24-ия си гол за сезона в 86-ата минута.

Полският нападател се възползва от грешка в защитата на съперника, напредна по лявото крило, премина през отбраната и пусна топката покрай Видвалд. В последните секунди остана време Коман и Тиаго Алкантара да направят онова, което направиха и при първия гол.

All Goals HD - Bayern Munich 5-0 Werder Bremen...by sporttvks

Източник: Дневник