Нико Ковач качи Борусия М в топ 4 в дебюта си

Борусия Мьонхенглабах победи с 3:0 Айнтрахт и се изкачи на четвърто място в генералното класиране на германското първенство по футбол. Дебют начело на отбора от Франкфурт напрви хърватският треньор Нико Ковач.

Тимът на Андре Шуберт е с актив от 42 точки и води с една пред отбора на Шалке, който загуби с 0:2 от Херта в петък.

Борусия Мьонхенгладбах беше далеч по-добрият отбор на терена, но стигна до головете си след ужасни вратарски грешки от страна на Лукас Храдецки. Рафаел центрира от пряксвободен удар в 36-та минута, а стражът на гостите изби топката към точката за изпълнение на дузпа, където Ларс Щиндел я овладя и я изпрати в мрежата за 1:0.

Рафаел пък реализира 13-ия си гол в Бундеслигата в 53-та минута, когато вратарят изчисти лошо топката и остана на около 30 метра от опразнената си врата. Бразилският нападател изпрати точен прехвърлящ удар за 2:0. Айнтрахт създаде най-доброто си положение в 78-та минута, когато Харис Сеферович уадри греда от малък ъгъл, а в последвалата атака Махмуд Дахуд оформи крайния резултат.

Той влезе с топка в краката в наказателното поле на гостите и направи залъгващо движение за пас, а Храдецки оголи ъгъла си, за да пусне и третия гол. Въпреки че беше очаквана, победата на Борусия вгорчи дебюта на Нико Ковач начело на Айнтрахт. Неговият тим не е побеждавал от 24-и януари насам и се намира на 16-о място в Бундеслигата.

Хофенхайм е 17-и, но вече е равен с Айнтрахт по точки, след като победи с 1:0 Волфсбург с гол на Андрей Крамарич в третата минута. В други срещи от кръга, Дармщад и Аугсбург завършиха наравно 2:2, Инголщад и Щутгарт поделиха точките след 3:3, а Кьолн победи Хановер с 2:0.