Байерн разгроми Клуж и се класира за 1/8 финалната фаза

Отборът на Байерн Мюнхен победи като гост тима на Клуж с 4:0 в среща от група Е на Шампионската лига. В герой на мача се превърна Марио Гомес, който реализира хеттрик за "баварците", а едно попадение  за успеха на немците добави Мюлер в самия край на двубоя.

Срещата започна отлично за гостите и те поведоха още в 12-тата минута, когато Гомес се озова на добра стрелкова позиция и с левия крак прати топката в левия ъгъл на вратата на Клуж, реализирайки за 1:0 в полза на "баварците".

Преднината на Байерн бе удвоена в 24-тата минута, когато Гомес вкара втория си гол в мача след прецизен изстрел с десния крак, правейки резултата 2:0 за гостите. С отлична асистенция при втория гол на Гомес се отчете Швайнщайгер, който подаде страхотен пас с глава към нападателя.

През второто полувреме на срещата Байерн Мюнхен отново доминираше на полето и в 71-вата минута Марио Гомес получи отново асистенция от Швайнщайгер и с десния крак оформи своя хеттрик, правейки резултата класически 3:0 в полза на Байерн.

Разгромът в двубоя стана пълен в 90-тата минута, когато Мюлер с десния крак реализира за 4:0 в полза на "баварците и оформи крайния резултат.

След победата Байерн е с пълен актив от 12 точки след 4 изиграни кръга като е убедителен водач в група Е на Шампионската лига и вече си осигури участие в следващата фаза на турнира. Клуж е с 3 точки, колкото има и отборът на Базел, а тимът на Рома е на втората позиция в карето с 6 пункта.