Челси разби Евертън с 6:3 в епичен сблъсък на "Гудисън Парк"

Отборите на Евертън и Челси направиха истинско зрелище на „Гудисън Парк“ в късния мач от съботната програма на английската Висша Лига.

Сините“ от Лондон спечелиха гостуването си с 6:3 в един епичен сблъсък, който накара феновете на „сините“ да мечтаят. С тази победа отборът на Челси излезе начело в първенството с три победи като единствено Суонси има същия актив.

Челси поведе набързо с 2:0 след три минути игра, но Евертън върна едно попадение в края на полувремето. В средата на втората част двата отбора започнаха да си бележат голове от почти всяка атака, като бившият играч на Челси Самуел Ето'о влезе в игра и само след шест минути бе точен за 3:4, но Рамиреш оформи крайното 3:5 за гостите.

Жозе Моуриньо започна срещата с Диего Коща в предни позиции подпомаган от Еден Азар, Фабрегас и Вилиан.

Челси започна ударно срещата и до третата минута водеше с 2:0. В първата минута Диего Коща заби третия си гол за „сините“ като нападателя се разписва в трети пореден мач от началото на първенството.

4110584

Бразилецът получи топката от Фабрегас и не остави шансове на Хауърд. Две минути по-късно Рамиреш намери Бранислав Иванович, който бе точен за 2:0.

Силният старт на Челси малко стресира домакините от Евертън, на които има трябваше малко време за да влезнат в своя ритъм. В 16-та минута гол на домакините бе отменен и те започнаха да се надигат.

Нейсмит стреля опасно от 22 метра. В края на полувремето Колман нахлу по левия фланг и намери в наказателното поле Миралас, който с точен удар в долния десен ъгъл намали преднината на Челси.

Второто полувреме не предвещаваше такава драма. Първо в 67-та минута Колман си отбеляза автогол и Челси се виждаше победител.

4110585

Само две минути по-късно обаче Ейдън Макгийди при един от хубавите си пробиви намери Нейсмит, който с бърз премерен удар намали на 2:3. Пет минути по-късно защитата на Евертън се забави и остави Неманя Матич да стреля, който матира Тим Хауърд.

В следващата атака Евертън стигна до изпълнение на пряк свободен удар, където Ето'о се разписа малко след като бе влязъл в игра за 3:4. Евертън изоставаше само с един гол и хвърли всички сили в предни позици. Това отвори празни пространства и Рамиреш се възползва, за да отбележи пети гол за гостите. Евертън не се отказа и след страхотна атака и спасяване на Тибо Куртоа топката се удари в гредата.

В последната минута защитата на Евертън не бе на своето място и Джон Оби Микел намери Диего Коща, който финтира защитник и вратаря, за да оформи крайното 3:6 за Челси с четвъртия си гол за отбора.