Ювентус на Алегри откри с победа новия сезон в Серия А

Масимилиано Алегри потегли с победа начело на шампиона Ювентус, след като тази вечер "бианконерите" откриха новия сезон в Серия А с победа при визитата си на Киево във Верона.

Шампионите спечелиха с минималното 0:1, след като още в самото начало Кристиано Бираги си отбеляза автогол след изпълнение на корнер пред вратата на домакините. Още до почивката Ювентус удари на два пъти и гредите зад Франческо Барди, но първо Артуро Видал, а след това и Карлос Тевес нямаха шанса да отбележат.

Малко преди края Киево можеше да стигне поне до точката пред собствена публика, но Джанлуиджи Буфон напомни за високата си класа и отрази удар в очертанията на Макси Лопес.

Новият наставник на Ювентус Масимилиано Алегри запази любимата на Антонио Конте постройка 3-5-2, като изненадата в стартовия състав на специалиста се казваше Кингсли Коман. Едва 18-годишният французин стартира в предни позиции рамо до рамо с Карлос Тевес, докато Фернандо Йоренте и Себастиан Джовинко останаха на резервната скамейка. На пейката седнаха и две от новите попълнения на Юве - Патрис Евра и Роберто Перейра, докато Алваро Мората лекува контузия. Големият отсъстващ в състава на шампионите се казваше Андреа Пирло, който също лекува травма.

Силно желаният от Манчестър Юнайтед Артуро Видал стартира в близост до двамата нападатели Тевес и Коман, докато Клаудио Маркизио и Пол Погба допълниха средната линия на Юве. Стефан Лихтщайнер и Квадво Асамоа бяха предпочетени като флангови футболисти в схемата на Алегри, а Касерес, Бонучи и Огбона започнаха в защита пред капитана Джанлуиджи Буфон.

Киево разчиташе на Макси Лопес в ролята на острие, докато "гаучосът" бе подкрепян от Валтер Бирса и Езекиел Скелото.

4110574

Двубоят във Верона стартира изцяло по план за шампионите, които откриха резултата след едва седем минути игра. Карлос Тевес центрира топката от ъглов удар, а центрирането на аржентинеца стигна до Мартин Касерес на далечната греда. Бранителят отклони кълбото с глава, а бранителят на "летящите магаренца" Кристиано Бираги си отбеляза автогол за 0:1.

В 17' късметът помогна на домакините, след като единствено гредата лиши Ювентус от удвояване на резултата. Артуро Видал засече с глава центриране на свой съотборник, но за малшанс на чилиеца топката срещна една от гредите зад Франческо Барди.

4110580

Ювентус продължи да играе по-добрия футбол във Верона, като "бианконерите" изглеждаха и по-близо до втори гол в срещата. В 35' Карлос Тевес комбинира с Коман, но изстрелът на младия французин бе спасен от Барди.

Три минути преди почивката шампионите удариха и втора греда в срещата. Този път Стефан Лихтщайнер успя да центрира точно в пеналтерията на "магаренцата", където Карлос Тевес засече топката. Аржентинецът обаче също бе сполетян от малшанс, а кълбото не пожела да се оплете в мрежата.

Още на почивката треньорът на Киево Еугенио Корини извърши две промени в своя стартов състав, надявайки се да стигне до промяна на случващото се на терена. Още в 47' обаче Юве отново застраши вратата на домакините, но и този път Кингсли Коман не сполучи с удара си.

В 68' Макс Алегри извърши първата си смяна като треньор на Ювентус в официален мач, изваждайки от игра младока Кингсли Коман за сметка на далеч по-опитния Фернандо Йоренте. Скоро след това испанецът попадна в центъра на събитията, но ударът му с глава бе избит успешно в корнер от Барди.

И въпреки, че шампионите бяха господари на случващото се на терена, в 77' крехкият им аванс в резултата се оказа в сериозна опасност. Опит за удар на Палоски бе блокиран от Огбона, но топката се озова право в краката на Макси Лопес. Аржентинецът от своя страна опита да насочи кълбото по посока мрежата, но вездесъщият Джиджи Буфон успя да спаси.

4110573

Това явно стресна футболистите на Ювентус, защото в 81' "старата госпожа" отново можеше да удвои. Карлос Тевес пое топката в половината на Киево и напредна, но фалцовият му удар с десния крак прелетя в близост до гредата.

До края на срещата Ювентус така и не позволи на веронци да доближат по-сеирозно вратата на Джанлуиджи Буфон, като шампионите използваха рутината си, за да затворят успешно мача в своя полза. Това означаваше и първа победа за Масимилиано Алегри като старши-треньор на 30-кратните шампиони.