Шалке и Байерн поделиха точките в дебюта на Алонсо

Шампионът Байерн Мюнхен допусна първата си грешна стъпка в Бундеслигата за този сезон, след като баварците стигнаха единствено до равенство 1:1 при визитата си на Шалке 04 в мач от втория кръг на първенството.

Роберт Левандовски изведе Байерн напред още в 10', но националът Бенедикт Хьоведес изравни за "кралскосините" в 62', макар и оставяйки съмнения, че си е помогнал с ръка.

Така Байерн остава с четири спечелени точки след първите два кръга в Германия, докато Шалке спечели първия си пункт след загубата от Хановер на старта.

Официален дебют за Байерн записа новото попълнение Шаби Алонсо, който едва вчера подписа договора си с баварския колос. Испанецът изигра 68 минути на "Фелтинс Арена", преди да бъде заменен от Пиер Емил Хойберг.

Сблъсъкът в Гелзенкирхен не започна добре за домакините, които допуснаха ранно попадение във вратата си след само десет минути. Роберт Левандовски успя да отбележи първия си гол за шампионите в официален мач, след като полякът завърши прекрасна акция на гостите, преминала основно през Себастиан Роде.

4110592

В 18' дебютантът Шаби Алонсо центрира отлично от статично положение, но ударът с глава на Томас Мюлер излезе в аут. Минути след това Сидни Сам напомни за присъствието си на терена и опита да възстанови рваенството, но халфът не бе прецизен в изстрела си.

Втората част стартира с възможност за "кралскосините", но Ерик Чупо-Мотинг се забави твърде много, позволявайки на Джером Боатенг да елиминира опасността.

4110597

В 62' обаче нямаше кой да помогне на Байерн, след като домакините от Шалке възстановиха равенството. Защитата на баварците не се подреди добре при изпълнение на статично положение, като в крайна сметка се наложи на Шаби Алонсо да чисти от самата голлиния. Баскът обаче нацели право връхлитащия Бенедикт Хьоведес, което и доведе до изравняване на резултата - 1:1. Гостите претендираха, че бранителят на Шалке си е помогнал с ръка, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

4110596

Три минути по-късно Шалке можеше да стигне и до пълен обрат, но отново Чупо-Мотинг не се представи по най-добрия начин, стреляйки право в тялото на Мануел Нойер от добра позиция.

Срещата на "Фелтинс Арена" вече вървеше към подялба на точките, а две минути преди края шампионите претендираха и за неотсъдена дузпа в своя полза. Давид Алаба и Мюлер разиграха на двойно подаване, преди австриецът да се строполи на земята при контакт с Хьоведес. Сигнал за дузпа обаче не последва.