Челси не прости на отбора на Славиша Йоканович (ВИДЕО)

снимка: chelseafc.com

Лидерът в английската Висша лига Челси трябваше да изнерви феновете си през първото полувреме, но с попадения след почивката победи втородивизионния Уотфорд с 3:0 и се класира очаквано за 4-ия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп).

„Сините“ почти проспаха първото полувреме срещу отбора на бившия треньор на Левски Славиша Йоканович, но след почивката се активизираха и стигнаха до успеха. Мениджърът Жозе Моуриньо пък направи ключови смени по време на паузата, включвайки в игра Диего Коста и Уилиан за сметка на Оскар и Андре Шюрле.

Страхотен шут на Уилиан именно откри резултата и внесе нужното спокойствие в редиците на Челси, който поведе 13 минути след подновяването на играта. Започналият като титуляр Лоик Реми удвои аванса на „сините“ в 69-ата минута, а Кюрт Зума се извиси в наказателното поле и засече центриране на Сесар Аспиликуета за крайното 3:0 само 180 секунди по-късно.

Диего Коста можеше също да се разпише в самия край, но нацели гредата след добро изпълнение на пряк свободен удар. Така Челси се превърна в поредния отбор от горната половина на таблицата във Висшата лига, който продължава напред към 4-ия кръг (1/16-финалите) в турнира за ФА къп. По-рано днес същото сториха Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед, докато Саутхямптън стигна само до 1:1 у дома си срещу Ипсуич.

Челси вече 17 години преодолява 3-ия кръг на турнира за ФА къп, като за последно бе елиминиран от Манчестър Юнайтед след загуба 3:5 през 1998-ма.