Арсенал отново натъжи Хъл Сити за ФА къп (ВИДЕО)

Защитаващият трофея си от миналата година Арсенал елиминира съперника си от финала през 2014-та Хъл Сити с победа 2:0 и се класира за 4-ия кръг в турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп).

Един от любимците на феновете на „артилеристите“ Тио Уолкът направи своето завръщане в състава на Арсен Венгер след точно 1-годишно отсъствие, като започна редом до Джоел Кембъл и звездата Алексис Санчес в атаката на домакините.

Още в 20-ата минута лондончани откриха резултата чрез попадение на отказалия се германски национал Пер Мертезакер. Той се оказа на правилното място в наказателното поле след изпълнение на корнер, при което Санчес отклони кълбото към капитана и той отблизо без проблеми изведе Арсенал напред. Последните два гола на германския бранител са били отбелязани в турнира за Купата на Футболната асоциация.

В 82-ата минута пък Алексис Санчес оформи крайното 2:0 за домакините, които през цялото времетраене на срещата индикираха, че ще имат далеч по-малко проблеми срещу съперника, отколкото във финала миналата година. Тогава те трябваше да заличават пасив от две попадения и да стигат до пълния обрат в продълженията.

Санчес с прекрасен шут от границата на наказателното поле не остави шансове на противниковия страж, за да отбележи 16-ия си гол във всички турнири от началото на сезона. За английски клуб от Висшата лига само Серхио Агуеро (19) и Хари Кейн (17) са били по-резултатни.

Така Арсенал продължи позитивната си серия в последно време, като единствено поражението с 0:2 от Саутхямптън хвърли сянка върху моментната форма на възпитаниците на Арсен Венгер.

С гола на Санчес пък домакините продължиха тенденцията от последните девет мача срещу Хъл Сити да отбелязват повече от едно попадение. „Артилеристите“ имат само една загуба от вече цели 39 домакинства в турнира за ФА къп, а това е едва вторият от последните седем двубоя на Арсенал, в който падат по-малко от три гола.

All Goals - Arsenal 2-0 Hull City (Fa Cup 2015)by pewdiepieofficia