Феновете на Сент Етиен скочиха да бият Лион след огромна гавра (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Лион размаза най-големия си враг Сент Етиен с 5:0 като гост на "Франсоа Гишар" в едно от най-лудите френски съперничества и записа четвърта поредна победа в Лига 1. Това бе най-голямата победа на "хлапетата" над "зелените" - предишният рекорд бе регистриран през 2006, когато Лион удари съперника си с 4:0. Не обаче спортно-техническите мащаби в двубоя бяха най-интересни, а огромното меле, които сътвориха феновете на Сент Етиен в края на мача.

Капитанът на Лион Набил Фекир отбеляза за 5:0 в 85-ата минута и свали тениската си, като демонстративно я издигна пред полуделите привърженици на домакините. Те не издържаха на напрежението и нахлуха на терена, а полицията бързо организира плътен кордон, за да отдели феновете от играчите на Лион, които се насочиха към съблекалните. След около 40 минути размисли на главния съдия дали мачът да се доиграе, той реши двата тима отново да излязат на терена само за да узаконят разгрома на Лион пред вече празните трибуни.

В началото на срещата пък феновете на Сент Етиен запалиха димки, а видимостта бе намалена до нулата. Това накара рефера да спре играта за няколко минути. Резултатът в дербито на Рона бе открит от Мемфис Депай в 11-ата минута, а в 26-ата Фекир покачи на 2:0. Малко след началото на втората част Лео Лакроа от домакините си изкара директен червен картон и още повече улесни задачата на гостите. Мариано вкара в 58-ата, а след 7 минути се разписа и Бертран Траоре. В 85-ата Фекир сложи точка на спора в полза на тима на Брюно Женесио.