Арсенал измъкна точката срещу Евертън

снимка: ройтерс

Отборът на Арсенал спечели една точка след измъчено 1:1 при гостуването си на Евертън в мач от 23-тия кръг на английската Висша лига.

Първото полувреме се игра на високи обороти, но бе предимно равностойно с няколко несериозни опасности и пред двете врати.

След почивката, обаче, домакините играха малко по-организирано и не след дълго стигнаха до гол. Точен за "карамелите" бе Тим Кейхил в 62'.

Евертън се държаха добре на терена и бяха на път да вземат трите точки, когато гостите успяха да измъкнат равенството с гол на Робин Ван Перси в третата минута на отсъденото от съдията продължение.

Въпреки, че днес измъкнаха точката футболистите на Арсен Венгер все повече се отдалечават от местата даващи право на участие в турнира Шампионска лига. В момента "топчиите" са пети на пет точки зад четвъртите Астън Вила и на 18 зад лидерите Манчестър Юнайтед. Евертън са точно зад Арсенал на 5 точки зад лондончани и на също толкова пред седмите Уигън.