Бронз за Петя Неделчева в Баку 2015

Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева спечели бронзов медал на сингъл жени на турнира по бадминтон на Европейските игри в Баку.

Възпитаничката на Орлин Цветанов, която е номер 3 в схемата, загуби на полуфиналите от втората поставена датчанка Лине Кяерсфелд с 18:21, 14:21 за 35 минути.

След оспорван първия гейм датчанката поведе със 7:1 в началото на втория и до края удържа преднината си. Така 31-годишната Неделчева завоюва бронзов медал и записа пореден успех в богата си спортна кариера. На финала Кяерсфелд ще играе с победителката от мача между Лиан Тан (Белгия) и Клара Асурменди (Испания).

От 17.00 часа днес на двойки жени българките Стефани Стоева и Габриела Стоева ще спорят за титлата с рускините Екатерина Болотова и Евгения Косецкая.