Бриаторе: Ще задържим Алонсо с добър болид

снимка: БГНЕС

Само договор няма да е достатъчен да задържи Фернандо Алонсо в Рено през 2009 година. Това призна шефът на тима Флавио Бриаторе. След месеци на силна спекулация, френският отбор обяви миналия месец, че 27-годишният испанец е подписал с Рено за сезон 2009 и 2010. 

 

„Не можем да му предложим нищо друго освен печеливша кола. Ако болидът ти е лош, няма да задържиш нито един добър пилот. Нашата цел е да станем отново световни шампиони през 2009 година заедно с Фернандо и мисля, че имаме добри шансове затова", допълни още Бриаторе.