Невероятният Лаказет отново бележи при победа на Лион (ВИДЕО)

снимка: olweb.fr

Невероятната форма на Олимпик (Лион) и голмайстора на френската Лига 1 Александър Лаказет продължава, след като лидерът спечели с 2:0 гостуването си на Ланс и продължи да държи зад себе си шампиона Пари Сен Жермен и другите основни преследвачи Олимпик (Марсилия) и Сент Етиен.

Победата е шеста поредна за младия състав на Юбер Фурние, който през септември месец се намираше болезнено близо до чертата на изпадащите, но с внушителен рейд в следващите кръгове се извиси над всички в Лига 1.

Страхотният Лаказет не пропусна да се разпише и този път, макар и от дузпа в 26-ата минута, за да увеличи аванса на гостите. Четири минути по-рано с автогол на Гбамен Лион бе открил резултата и удържа преднината си до самия край.

Въпреки че Лаказет прекрати великолепната си серия от четири поредни двубоя, в които бе реализирал по два гола, той увеличи сметката си на 20 през този сезон и е убедителен лидер по този показател във Франция – вторият в таблицата на реализаторите Андре-Пиер Жиняк от Марсилия е далеч назад с 12.

Единствено Кристиано Роналдо с 26 от топ пет първенствата на Европа пък има повече попадения на сметката си от Лаказет. Олимпик (Лион) едва миналата седмица с победата си с 3:0 над Тулуза се изкачи на първо място в класирането, възползвайки се от колебливите изяви на ПСЖ и Марсилия.

„Лъвовете“ вече имат 45 точки и са с 4 повече от Марсилия, който утре от 22 часа приема Гингам. Ланс е предпоследен с 19 пункта, като допусна първо поражение в последните си четири домакинства, като преди да срещне Лион бе спечелил 7 точки от мачовете си в град Амиен, където тимът посреща съперниците си заради ремонт на стадион „Феликс Болаер“.

Двата тима се срещнаха преди две седмици в турнира за Купата, като тогава Лион спечели трудно с 3:2. „Лъвовете“ печелят убедително второ поредно гостуване, след като разнищиха Бордо с 5:0 при последната си визита в Лига 1.