Ботев (Пд) съкруши мечтите на Левски и се класира на полуфинал

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) обърна Левски за Купата на България и след победа с 2:0 се класира за полуфиналите в турнира.

Първата среща бе спечелена от „сините“ с 3:1, но повечето голове на чужд терен класират „канарчетата“ напред.

В герой за Ботев се превърна резервата Луис Педро, който се появи в игра в началото на втората част. Той реализира първия гол в 50-та минута от малък ъгъл, а след това асистира на Феребори Доре за 2:0 в 72-та минута.

Феновете на Левски трудно ще преглътнат поредната горчилка след като отбора вече няма никакви шансове да се поздрави с трофей за 100 годишнината на клуба. Още повече, че „сините“ са седми в класирането и натрупаха три загуби от ЦСКА.

С тази победа напрежението в Ботев (Пд) ще спадне след като се заговори за оставки. Днес бяха сменени трима ръководители в клуба.

Двамата треньори не направиха много промени в стартовите състави спрямо последните двубои. Мъри заложи на румънеца Куртеан, който се появи като резерва в дербито с Локо (Пд). Томаш Иршак също пропусна дербито, но днес бе сред титулярите за сметка на Георги Сърмов.

В Левски пък липсваха контузените Валери Божинов и Дъстли Мюлдер, които са заменени от Цветан Генков и Пламен Крумов. Владимир Гаджев пропусна срещата заради наказание.

Кевин Брю нанесе първия удар към вратата на Ботев (Пд), но топката мина над вратата. Защитата на Левски сбърка един път в началото и само бързата намеса на Пламен Крумов попречи на Хамза да навлезе опасно. В 11-та минута Куртеан стреля от дистанция, но отново много неточно.

Няколко опасни влизания от страна на двата отбора изнервиха мача. Реферът Станислав Тодоров предупреди Кевин Брю и Веселин Минев да внимават по-вече.

4073951

Тежките влизания в доведоха до принудителна смяна в Левски. Капитанът на "сините" в този мач Орлин Старокин напусна с контузия и бе заменен от Станислав Ангелов в 24-та минута.

Първата по-сериозна възможност за Левски бе в 33-та минута. Рикардо Нунеш напредна по лявото крило и пусна топката успоредно към Цветан Генков. Нападателят успя да отправи удар, но вратарят Адам Стаховяк показа рефлекс и изби кълбото.

В последните минути се отвориха няколко добри възможности за Ботев (Пд). Първо Мариян Огнянов намери добре Феребори Доре в наказателното поле, но нападателят се размина с топката.

След това футболистите на Ботев успяха да си подадат топката в наказателното поле на Левски. Тя стигна до румънеца Куртеан, който обаче спря по ужасен начин топката и тя му бе избита в малкото наказателно поле.

4073949

В последната минута на полувремето Ларсен Туре стреля от воле от близо 30 метра, но много неточно. Мъри направи смяна с началото на втората част като пусна в игра Луис Педро на мястото на Мариян Огнянов.

Ботев започна силно второто полувреме. Анисе стреля много опасно и топката мина близо до страничната греда. Така се стигна до 50-та минута, когато влезлият като резерва Луис Педро се разписа за 1:0. Аймен Белаид изпусна една топката, която бе върната в наказателното поле. Там Йордан Христов със шпагат я продължи към Педро, който от малък ъгъл изненада Блажевич.

4073952

Луис Педро отбелязва попадението за 1:0

Минута по-късно резултатът можеше да бъде различен след като Блажевич спаси удар на Луис Педро след бърза контра за домакините.

След гола Ботев заигра доста по-агресивно и започна да притиска повече своя съперник. "Сините" търсеха своите шансове на контра атака. При една такава се стигна до пряк свободен удар. Защитата на домакините изби топката, но тя бе върната в наказателното поле, където Бастос успя да в вкара в мрежата на домакините, но съдията отмени гола заради засада.

Така се стигна до 72-та минута, когато влезелия като резерва Луис Педро развинти защитата на Левски по лявото крило и намери Доре в наказателното поле. Нападателят успя да провре топката във вратата на Блажевич за 2:0 и това класира Ботев напред в турнира засега.

Левски се опита да върне един гол и Рафел Бастос се разписа, но и този път голът му бе отменен заради засада. Бразилецът бе зад защитата, когато Макриев отклони топката с глава.

"Сините" се опитаха да търсят попадение, но атаките им бяха хаотични. Левски пробва центрирания към Генков и Макриев, но това не им помогна. В края страстите се нажежиха след сблъсък на Анисе, Станислав Ангелов и Бастос, като двама от тях получиха жълти картон.

В следващият кръг от А група Левски приема Ботев (Пд) в събота от 16:15 часа.