Черно море катастрофира у дома срещу новак

Марек успя да спечели ценни три точки, след като успя да  постигне изненадваща победа с 1:0 с попадение още в 3-та минута  на мача.

Гостите успяха да отбележат гол при първата си атака в срещата. В 3-та минута Милен Василев центрира отдясно от корнер и  бившият футболист на Черно море Димитър Петков с глава вкара за  1:0 за Марек.

При отбелязването на гола обаче Димитър Петков  получи някаква контузия и минути по-късно бе заменен от Марио  Близнаков. В 15-та минута домакините създадоха първото си по-сериозно  положение в мача.

След триходова комбинация след изпълнение на  пряк свободен удар Михаил Венков бе изведен в наказателното поле на гостите отляво и стреля, но топката излезе в аут. В 22-та  минута Милен Василев от Марек стреля много опасно от около 25  метра, но топката мина над напречната греда.

В ответната атака минута по-късно Георги Божилов имаше  възможност да изравни резултата, но след удара му от границата  на наказателното поле топката излезе в аут. В последната минута  на даденото от съдията 3-минутно продължение на първата част  Марио Близнаков бе изведен отлично отляво в наказателното поле  на домакините, стреля по земя, но вратарят Георги Китанов успя  да избие топката.

На полувремето на двубоя агитката на Черно море се премести зад треньорската скамейка на домакините и веднага след  подновяването на играта започна да скандира "оставка". В 48-та  минута домакините можеха да изравнят резултата.

Михаил Венков  напредна по левия фланг и подаде към Матиас Курьор, който стреля много опасно, но вратарят на Марек Емил Михайлов успя да спаси. В 68-та минута Бакари отправи опасен удар по посока вратата на  Марек, но топката излезе в аут. При удара нападателят на Черно  море получи контузия и бе заменен.

В 74-та минута пък Иван  Коконов направи невероятен пропуск на празна врата от няколко  метра разстояние.

В 90-та минута при поредна атака на гостите  Кристиян Петков бе изведен в отлична позиция, той имаше  възможност да комбинира със свой съотборник, но реши да стреля и вратарят Георги Китанов изби топката.