Бостън пак поведе на Монреал, Анахайм изравни на "кралете"

Отборът на Бостън отбеляза два гола при числено превъзходство в рамките на само 32 секунди при победата с 4:2 над Монреал в петия мач от втория кръг на плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Бостън води с 3:2 победи. Играе се до четири успеха. Шестата среща е в понеделник в Монреал. Карл Сьодерберг даде аванс на Бостън през първата третина. Райли Смит и Жаром Игинла покачиха на 3:0 за 32 секунди в началото на втория период.

Брендън Галахър намали пасива на гостите, а в третата част се разписаха Луи Ериксон за Бостън и Пи Кий Събън за Монреал.

В Западната конференция Анахайм спечели с 2:0 като гост на Лос Анджелис и изравни серията на 2:2 победи. Попаденията беха отбелязани през първата част и бяха дело на Диванти Смит-Пели и Райън Гецлаф, който празнува 29-ия си рожден ден.

20-годишният вратар на Анахайм Джон Гибсън направи 28 спасявания при дебюта си в плейофите на НХЛ, посочва БТА.