Бостън мина и през Ванкувър

Джаром Игинла и Милан Лучич се отличиха с по един гол и една асистенция за победата на Бостън с 3:1 срещу Ванкувър в мач от редовния сезон на НХЛ. Даниъл Пейл също се разписа в полза на Бруинс, а канадският отбор записа пето поредно поражение.

Бостън спечели за шести път в последните си седем двубоя в шампионата. Роберто Луонго спаси 29 удара на вратата на Ванкувър, воден за втори път от новия треньор Джон Торторела.

Във втория период Рафаел Диас вкара почетното попадение в полза на гостите, които се намират на четвърто място в Тихоокеанската дивизия с актив от 63 точки. Бостън заема първата позиция в Атлантическата дивизия със 75 точки.

В друга среща от НХЛ Монреал спечели с 2:0 у дома срещу Калгари. Рене Борге реализира първия гол за домакините, а Давид Дешарне добави още едно попадение на празна врата. Това е четвърти двубой през сезона без допуснат гол за вратаря Кори Прайс, който спаси 27 шайби.

Ню Йорк Айлендърс спечели с 1:0 навън срещу Вашингтон с попадение на Андрю Макдоналд в самото начало на третия период.

Стражът Евгени Набоков направи 22 спасявания в общо 57-ия мач без допуснат гол в кариерата си, посочва БТА. Тимът от Ню Йорк спря серията си от пет поредни поражения в Лигата.