Бостън излъга Сан Хосе, Монреал удари шампиона

Карл Содерберг вкара единствения гол 7:35 минути преди края за победата на Бостън с 1:0 срещу Сан Хосе в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Вратарят на Бостън Туука Раск спаси 26 удара и не допусна гол в пети мач този сезон, с което е лидер в НХЛ по този показател.

Питсбърг нанесе шеста поредна домакинска загуба на Калгари в редовното време след успех с 2:1. Крис Куниц и Мат Нисканен се разписаха за "пингвините", а за домакините точен бе Микаел Баклунд.

Тампа Бей прекъсна серията на Филаделфия от 10 поредни домакински победи, след като се наложи с 6:3. Райън Малоун се отличи с два гола, а Валтери Филпула вкара решителното попадение, с което Тампа Бей поведе с 4:3.

Анахайм записа шеста поредна и общо 16-а победа в последните 17 мача, след като надигра Финикс с 5:3. Хампус Линдхолм вкара два гола, а Райън Гецлаф реализира 23-о си попадение този сезон за успеха на Анахайм.

Монреал победи Чикаго с 2:1 след продължение. И двата гола за канадците вкара Андрей Марков, като вторият падна в 1:28 минута на продължението. Мариан Хоса отбеляза попадението за тима на Чикаго, който губи трети пореден мач, два от които след продължение, посочва БТА.

Детройт се наложи с 3:1 като гост на Лос Анджелис в друга среща от тази нощ. Райли Шиеън вкара дебютния си гол в НХЛ и добави асистенция за попадението на Томас Татар за "червените криле". Третото попадение бе дело на Дениъл Клиъри, а вратарят на Детройт Джими Хауърд спаси 44 удара. Поражението за Ел Ей е седмо в последните девет мача.