Борусия завърши кампанията по шампионски

Шампионът за втора поредна година Борусия Дортмунд завърши кампанията си в Бундеслигата през този сезон по най-добрия начин.

„Жълточерните" посрещнаха на своя „Сигнал Идуна Парк" отбора на Фрайбург и преди да получи Сребърната салатиера разнищи своя съперник с 4:0.

Играчите на Юрген Клоп играха с изключително настроение и атаките им бяха наслада за всички, които гледаха Дортмунд в съботния следобед.

Още в 5-ата минута Шинджи Кагава направи един от типичните си пробиво, но топката му бе отнета. Тя обаче попадна в Гюндоган, който без да се колебае пусна прецизен пас към Куба Блашчековски, а от своя страна полският национал не сбърка и откри резултата - 1:0.

Между 15-ата и 20-ата минута Борусия отново засили своя натиск, а в Левандовски бе близо до второто попадение в срещата, но ударът му мина на сантиметри от гредата. Единствено силната намеса на Сорг попречи на Блашчековски да се разпише отново в 18-ата минута, но 120 секунди по-късно нямаше кой да спре Левандовски.

Суботич прати дълга топка към наказателното поле на гостите, където Левандовски спечели битката с Муджа и с хубав удар с левия крак направи 2:0, отбелязвайки първото си попадение в срещата.

В 27-ата минута Пишчек напрадна мощно по дясното крило, премина през отбраната на Фрайбург и шутира, но Батс отрази удара. Левандовски обаче стигна първи до топката и безпроблемно се разписа за втори път в срещата - 3:0.

Борусия не свали темпото и до края на полувремето футболистите и пълния стадион ликуваха за четвърти път. Шинджи Кагава за пореден път показа невероятния си усет и изведе в идеална позиция Блашчековски, а полякът с мощен удар преодоля съпротивата на вратаря на гостите - 4:0.

През второто полувреме „жълто-черните" продължиха да мачкат своя съперник, но гол така и не падаше. Страхотен малшанс преследваше Левандовски през вторите 45 минути, като в 59-ата нацели лявата греда на Батс, а шест минути по-късно отново нацели същия стълб.

След пропуските домакините понамалиха темпото и всички вече очакваха последния съдийски сигнал, след който щеше да последва връчването на Сребърната салатиера.

Това беше и последният кръг в Бундеслигата за този сезон. Борусия Дортмунд завършва с актив от 81 точки и на цели 8 пред конкурента Байерн Мюнхен. Напук на всички очаквания момчетата на Юрген Клоп показаха страхотен футбол, особено през втората половина на сезона, и заслужено стана убедителен шампион за втора поредна година.

Във Фрайбург пък заслужават похвала, тъй като бяха последен в класирането през по-голямата част от есенния полусезон. Отборът беше напуснат и от голмайстора Папис Демба Сисе, но все пак записа силна пролет и 10 поредни победи, което прати отбора на 12-о място.