Балъков и Кайзерслаутерн не спряха Хановер за Лига Европа

Красимир Балъков и воденият от него Кайзерслаутерн не можаха да развалят сметките на борещия се за място в Лига Европа Хановер.

„Червените дяволи" удържаха равенство 1:1 при гостуването си на „AWD Арена", но в 71-ата минута Я Конан реализира второто попадение за Хановер и по този начин спечели трите точки за тима си.

Така отборът, който е свързван със закупуването на Димитър Бербатов през лятото, се утвърди на 7-ма позиция в класирането с 48 точки - три пред Волфсбург, който загуби с 3:2 визитата си на Щутгарт.

По този начин Хановер се окупира на последното място, даващо право на участие в Лига Европа, тъй като финалът за Купата на Германия ще противопостави шампиона Борусия Дортмунд и втория в класирането Байерн Мюнхен.

Пиер Де Вит изведе Кайзерслаутерн напред в резултата още в 7-ата минута, след като разстреля противниковия вратар от 25 метра. В 38-ата минута обаче Бугера изравни с добавка след удар с глава на Дидие Я Конан, който попадна в обсега на Бугера и той бе точен за 1:1.

В 71-ата минута нападателят от Кот д'Ивоар Я Конан успя да наниже 29-ия си гол в кариерата за Хановер, с което и донесе важната победа на тима.