Лавеци класира ПСЖ на осминафиналите след победа в Киев (ВИДЕО И СНИМКИ)

Пари Сент Жермен ще играе в Шампионската лига и след зимната пауза, след като в среща от 5-ия кръг на група A стигна до ценен успех с 0:2 като гост на Динамо Киев, а победата донесе Езекиел Лавеци с голове в 45-ата и 51-ата минути.

По този начин ПСЖ събра 12 точки, като е недостижим за отборите от Киев и Загреб, които имат съответно 4 и 0 точки. Порто е на първа позиция с точка повече, а с последния кръг на „Парк де Пренс" двата отбора ще определят кой да продължи под №1 в групата.

Динамо Киев имаше възможност да открие в самото начало на срещата, но Тиаго Силва със сетни усилия успя да попречи на Браун да отбележи. Последваха нови чудесни възможности за Динамо, но Гусев на два пъти и Велосо не успяха да преодолеят вратаря Сиргу.

В 33-ата минута пък Дуда изпусна може би най-чистото положение, след като нахлу отляво в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Всички тези пропуски на домакините дадоха отражение в 45-ата минута, когато Ибрахимович даде страхотен извеждащ пас на Лавеци в наказателното поле, а аржентинецът успя да се разпише за 0:1 малко преди края на полувремето.

В 51-ата минута всичко в срещата беше решено, след като защитниците на Динамо сбъркаха фатално, позволиха на Матуйди да отнеме и да подаде на Лавеци, който с втория си гиол за вечерта предреши изхода на двубоя.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно в Киев, като гостите спокойно доиграха срещата, осигурявайки си класиране за осминафиналите в Шампионската лига.

szólj hozzá: Dynamo Kyiv vs PSG - 0-2 (All Goals)