Борусия се разигра за Купата на Германия

Отборът на Борусия (Дортмунд) се съвзе след шокиращата загуба от Хановер през миналия уикенд на "Сигнал Идуна Парк", след като вицешампионите се класираха за третия кръг в турнира за Купата на Германия.

Жертва на "жълто-черните" беше Санкт Паули, като в Хамбург Ройс и компания спечелиха с 3:0, а освен това пропуснаха да направят тотален разгром срещу втородивизионния тим, който през последните години се бори да се върне в Първа Бундеслига.

След куп типични пропуски в началото Борусия се отпуши с отлична комбинация между Кагава и Гроскройц, която продължи с пас за Имобиле. Италианският нападател беше безпогрешен и даде аванс на своите.

Още до почивката резултатът беше удвоен, след като Имобиле отново беше в центъра на събитията. Той беше изведен отляво и нахлу към наказателното поле. Той намери МАрко Ройс, който без проблем с техничен удар вкара за 2:0.

Втората част беше по-скучна, като гостите намалиха значително темпото. Въпреки това нов гол падна в края, а голмайстор беше завърналият се в отбора Кагава. Той се възползва от грешка на вратаря и вкара красив гол.

След Хановер и още един отбор от Първа Бундеслига отпадна от турнира, след като Арминия (който се подвизава в 3-а дивизия) спечели с 4:2 срещу Херта (Берлин) след изпълнение на дузпи.