Балотели вдъхна кураж на Ливърпул за обрат на "Анфийлд"

Английският гранд Ливърпул продължи да отчайва своите фенове в пост-Суарес ерата на "Анфийлд", след като до 86' отборът губеше с 0:1 от Суонси в осминафинален двубой от Купата на лигата.

Резервата Марио Балотели, който понесе много критики през последните 2 месеца, обаче вдигна английският гранд на крака, след като в 86' изравни и вдъхнови обрата в полза на Ливърпул за 2:1 над Суонси. Победното попадение беше дело на Ловрен, а преди това Емнес беше отбелязал за 0:1 в 66'.

Това беше втори гол за Балотели за отбора, като той беше отбелязал и последният гол за мърсисайдци - срещу Лудогорец. Ловрен пък беше първият различен от Балотели голмайстор от 300 минути футбол на "Анфийлд".

Също така Ливърпул сложи край на черна серия от 2006 година насам. Тогава за последно Ливърпул спечели двубой срещу отбор от Премиършип в турнира (срещу Рединг с 4:1).

С част от резервните си футболисти Ливърпул започна силно мача, като през първото полувреме бяха отправени цели 9 удара. Невероятни пропуски записаха новите Маркович и Ламбарт. Вратарят на гостите пък се отчете с прекрасна намеса срещу Борини в 26'.

Второто полувреме и Суонси погледна по-смело към вратата на Брадли Джоунс, а в 60' Гомис едва не отбеляза след чудесно центриране на Шелви, но вратарят на домакините успя да спаси.

И той обаче нямаше какво да направи в 66', когато Емнес беше намерен на отлична позиция, а с невероятно воле той разпечата Джоунс и даде аванс на "лебедите". Веднага след гола на терена се появи Лалана, а след като в следващите 10 минути единствено Коутиньо застраши вратата на домакините и Балотели влезе на терена.

Именно италианският голмайстор спря сушата на "Анфийлд" след последния му гол срещу Лудогорец, след като в 86' вдигна феновете на крака, засичайки отлично центриране на Борини - 1:1.

В последните 10 минути беше изключително интересно, като нервите взеха връх, а Фернандес беше изгонен с директен червен картон. С последната си възможност в 5' на продължението Ливърпул успя да отбележи, след като центриране на Коутиньо мина покрай вратаря, който излезе бавно и Ловрен засече в опразнената врата - 2:1 и "Анфийлд" отново празнува.