Сасуоло с нова победа в Серия А

Сасуоло постигна втора поредна победа в италианското първенство, след като спечели срещу гостуващия Емполи с 3:1 в мач от деветия кръг. Гостите първи откриха резултата в 18-а минута чрез Даниеле Кроче.

В 56-а минута Слити Тайдер центрира от дясно и Симоне Мисироли изравни. Три минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Доменико Берарди пропусна, след като уцели напречната греда.

В 61-а минута Серджо Флокари даде аванс на Сасуоло, а в 73-а Берарди се реваншира за пропуска си от бялата точка и засече с глава центриране на Никола Сансоне, за да оформи крайното 3:1.

Отборът на Сасуоло, който нямаше победа в първите си седем мача от Серия А, се изкачи на 12-о място в класирането с 10 точки, а Емполи е на 16-а позиция със 7 точки. Днес са останалите срещи от кръга в Серия А.