Борусия почти сдаде титлата след равен със слабак

Шампионът Борусия (Дортмунд) почти се прости с шансовете си за трета поредна титла, след като тази вечер на „Сигнал Идуна Парк" стигна само до равенство 1:1 със слабака Фортуна Дюселдорф.

Срещата беше доминирана от домакините, но те вкараха само един гол чрез Куба (44). Равенството донесе Рейзингер (78), а червен картон три минути преди края си изкара Паурович.

Така Борусия изостава на 8 точки от Байерн Мюнхен, но баварците са с мач по-малко. Шампионите имат 26 точки в актива си, а в следващия кръг срещат лидера, и то на „Алианц Арена". Фортуна е 13-и с 15 точки.

Срещата започна обещаващо за домакините, които заредиха пропуск след пропуск пред противниковата врата, като най-деен в пропуските беше Левандовски, подпомаган от Марко Ройс.

Борусия в крайна сметка успя да стигне до гол в 44-ата минута - Пишчек получи на дясното крило и центрира в наказателното поле. Там Блашчековски свали с гърди към Гроскрой, а той му върна подаването. Куба не се поколеба и стреля от воле, като топката влезе точно под горната греда на гостите - 1:0 за шампионите.

Абсолютната доминация на домакините продължи и през второто полувреме, но нападателите в жълто-черен екип така и не успяваха да преодолеят за втори път противниковия вратар, който направи цели 10 спасявания в срещата.

За сметка на това обаче Фортуна стигна до попадение в 78-ата минута, което смълча пълните трибуни на „Сигнал Идуна Парк" - Роби Крус подаде чудесно към непокрития Щефан Рейзингер, който не сбърка и с първия точен удар във вратата на домакините Фортуна изравни.

В 87-ата минута Иван Пауревич получи червен картон, след като си изпроси по глупав начин втори жълт, но Борусия така и не стигна до желаното второ попадение, след като Пишчек и Левандовски не успяха да се разпишат.