Шалке и Айнтрахт с неприятни загуби в Бундеслигата

Отборът на Шалке записа трети пореден двубой без победа, след като тази вечер загуби като гост на Хамбургер с 3:1 и съвсем се отдалечи от лидера Байерн Мюнхен.

Въпреки че през първото полувреме „кралскисините" доминираха, гол така и не падна. През второто обаче изненадващо Максимилиан Бейстер даде аванс на домакините, който беше затвърден от Артьом Рудневс в 65-ата минута.

Голът на надеждата на Шалке падна в 81-ата минута, когато Клаас-Ян Хунтелаар се разписа от дузпа, но в края на двубоя също от 11-метров наказателн удар се възползва Милан Баделж, който оформи и крайното 3:1.

Така Шалке вече е на 10 точки зад Байерн и има 24 точки в акива си, като спечели само точка в последните си три срещи. Хамбургер пък бавно се изкачва нагоре в класирането и вече е 8-и с 20 точки.

В друга интересна среща третият в класирането Айнтрахт също загуби своята среща с 1:3 от един от най-слабите гости в Бундеслигата - Майнц 05.

Всичко в срещата беше ясно до 52-ата минута, като Андреас Иваншич (18), Шон Паркър (42) и Николче Новески (52) направиха 0:3, а Адам Салай вкара почетния гол за домакините в 55-ата минута.

Въпреки загубата Айнтрахт запазва своята позиция, като има 24 точки, но при победа Леверкузен може да задмине новака. Майнц пък вече е 7-и с 20 пункта.