Два елитни тима изхвърчаха от надпреварата за Купата на краля

Тимът от Сегунда дивисион Кордоба поднесе най-голямата изненада в турнира за Купата на Краля, след като тази вечер елиминира елитния Реал Сосиедад и продължава напред към осминафиналите.

Тази вечер на "Аноета" втородивизионният отбор стигна до 2:2 срещу своя съперник от Примера, като по този начин се класира напред благодарение на победата си с 2:0 преди две седмици у дома.

Срещата започна обещаващо за Сосиедад, който поведе с 1:0 след гол на Антоан Гризман, но феновете трябваше да понесат срама от отпадането, след като през второто полувреме Кико (65) и Дубарбие (72) обърнаха развоя на събитията.

За обрат беше твърде късно, но все пак Реал стигна до изравнителен гол дело на Агирече 5 минути преди края на редовното време.

В друга интересна среща Бетис се справи с Валядолид с класическото 3:0, като по този начин с общ резултат 3:1 спечели сблъсъка между елитните тимове от Примера и също продължава напред към осминафиналите.

Райо пък не успя да се пребори с Лас Палмас и завърши 0:0 с втородивизионния отбор, като по този начин изхвърча от турнира след загуба в първия двубой (0:1). Заедно с Вайекано си тръгва и Спортинг Хихон, след като Осасуна победи с 2:0 и с общ резултат 2:1 тимът от Памплона продължава напред.