Борусия Мьонхенгладбах с труден успех в 1-ия кръг

Борусия Мьонхенгладбах се присъедини към фаворитите в Първа Бундеслига и записа успех на старта на новия сезон. Участникът в Шампионската лига спечели трудно с 2:1 домакинството си на Хофенхайм и даде заявка, че няма да му е лесно в нападение след напускането на германския национал Марко Ройс.

В 33-ата минута Мике Ханке откри головата си сметка за сезона с попадение за 1:0 в полза на Борусия, но в 67-ата Фирмино възстанови равенството. Все пак, в 79-ата минута Аранго донесе трите точки в актива на домакините, които почват безупречно първенството.

Новакът Фортуна Дюселдорф се поздрави с успех в завръщането си в елита на немския футбол, след като спечели с 2:0 гостуването си на Аугсбург. И двете попадения за гостите бяха на сметката на Шаин - в 69-ата и 79-ата минута.

Фрайбург и Майнц поделиха точките, завършвайки 1:1, след като Крусе даде аванс на домакините в 49-ата минута, а в 65-ата Иваншиц от дузпа донесе равенството за Майнц.

Балтиш донесе победа с 1:0 на Нюрнберг при гостуването на Хамбургер с точен удар в 68-ата минута.

По-късно днес са мачовете Айнтрахт - Байер Леверкузен и Щутгарт - Волфсбург.