Байерн раздаде правосъдие като гост на новака Гройтер Фюрт

Байерн Мюнхен започна новия сезон в Бундеслигата с очаквано лесна победа като гост на новака Гройтер Фюрт на стадион „Троли Арена" пред 18 000 зрители.

Баварците спечелиха с 3:0 без много разход на енергия и благодарение на попаденията на Томас Мюлер в 43-ата, Марио Манджукич в 59-ата и Ариен Робен в 78-ата минута.

Хърватският национал ознаменува дебюта си в Бундеслигата с екипа на носителите на Суперкупата с гол в типичния си стил - с глава. Друга покупка на Юп Хайнкес - Джедран Шакири - също се включи успешно и бе в основата на атаката за попадението. Той бе заменен в 72-ата минута от Бастиан Швайнщайгер.

Така Байерн излиза начело в класирането заради по-добрата си голова разлика от Борусия Дортмунд, който вчера също спечели своя двубой - 2:1 срещу Вердер на „Сигнал Идуна Парк".

През първото полувреме темпото бе доста ниско и двамата вратари нямаха никакви основания да се намесват решително, защото бранителите пред тях не позволяваха напрежение в наказателните полета.

Също така двата тима бяха предпазливи в нападение, но личеше, че домакините нямат нужната класа, за да се опитат да спечелят поне точка срещу Байерн.

В 43-ата минута Мюлер се оказа на точното място на метър пред вратата, за да реализира първия гол след центриране от корнер. Първо Данте надскочи бранителите и стреля с глава, но от голлинията кълбото бе парирано, само за да попадне в обсега на Мюлер, който нямаше как да сбърка - 0:1.

След почивката баварците увеличиха малко оборотите и сравнително бързо стигнаха до нужния им втори гол, за да си подпечатат победата. В 59-ата минута Шакири подхвата скоростна атака и моментално подаде към Робен, който отправи удар, а вратарят спаси, за да може Манджукич при добавката с глава да се разпише за 0:2.

Третият гол на Робен падна малко случайно след един от типичните негови пробиви по левия фланг. Холандският национал нахлу в наказателното поле и опита центриране, но след рикошет в тялото на бранител топката получи неспасяема парабола и посети мрежата на Фюрт за трети път.

До края на срещата сериозни пропуски направиха Бастиан Швайнщайгер и Марио Манджукич.