Ван Перси и Кагава върнаха усмивките на "Олд Трафорд"

Робин ван Перси и Шинджи Кагава попаднаха в обектива на камерите на „Олд Трафорд" за първи път и обраха аплодисментите на публиката, след като откриха головите си сметки за Манчестър Юнайтед срещу Фулъм.

„Червените дяволи" постигнаха първа победа през сезона в Премиършип, надделявайки с 3:2 над дръзките си гости, които поведоха още в 3-ата минута чрез Деймиън Дъф.

В 10-ата минута обаче ван Перси с прекрасно воле заслужено получи овации от феновете с първия си гол за Юнайтед, докато в 34-ата минута Кагава бе на правилното място в наказателното поле, за да направи добавка за 2:1.

Рафаел да Силва пък реализира третото попадение за домакините, като през второто полувреме Неманя Видич имаше нещастието да си отбележи автогол след неразбирателство с вратаря Давид де Хеа в 65-ата минута.

Робин ван Перси започна като титуляр за първи път за сметка на Уейн Рууни, който влезе в игра в 67-ата минунта. С изключение на прекрасния си гол холандският национал не се запомни с нищо в мача, като след влизането и на Даниел Уелбек, заигра по-назад.

Кагава задоволи очакванията на феновете и треньора си с представянето си, като бе доста активен и участваше във всяко нападение на домакините.

Димитър Бербатов очаквано не попадна в групата на "дяволите" за този мач, след като в близките дни се очаква да бъде обявен трансфера му.

Още с първата си атака Фулъм стигна до пряк свободен удар отляво до границата на наказателното поле и близо до аутлинията. Новото попълнение от Твенте Брайън Руис изпълни ниско по тревата подаване към точката за дузпа, където Деймиън Дъф се измъкна от опеката на защитата и с клинично насочен удар в долния десен ъгъл на Давид де Хеа откри резултата - 0:1 в 3-ата минута.

За почитателите на статистиката ще бъде интересен фактът, че Дъф се превърна в автор на най-бързия гол на гостуващ отбор на „Олд Трафорд" от 9 години насам.

Все пак, Юнайтед сравнително бързо стигна до изравняването след няколко серии от атаки по двата фланга. Патрис Евра центрира отляво в пеналтерията, а там Робин ван Перси от 10-ина метра с изключително технично воле не остави никакви шансове на вратаря Марк Шварцер - 1:1.

Това бе първият гол за холандския национал с екипа на „червените дяволи", и то при дебюта си като титуляр за тях, и то на „Олд Трафорд".

До края на полувремето се изгради един стереотип за двубоя, който бе очакван, с оглед на бързата размяна на попадения в началото. Шинджи Кагава и Антонио Валенсия се опитваха да доизграждат атаките на домакините, които почваха от Майкъл Карик. Засега японецът се стараеше предимно да раздава кълбото настрани, като извеждащите му пасове не се получаваха.

Валенсия пък отправи опасен удар в 29-ата минута и малко не му достигна, за да отбележи ефектен гол от 20-ина метра, но иначе центриранията му в наказателното поле не намираха адресатите си.

Левият фланг на Юнайтед също бе активен, но неособено ефективен след асистенцията на Евра към Перси. Ашли Йънг не успяваше да допринесе с добри пасове на съотборниците си, а френският краен бранител не направи повече пробиви напред.

В 34-ата минтуа след изпълнение на корнер (отдясно) топката бе изчистена на дъгата, където я очакваше Том Клевърли. Неговият изстрел бе париран от вратаря Шварцер, но при добавката от упор Кагава бе точен, за да открие и той головата си сметка за Манчестър Юнайтед.

В 37-ата минута Рафаел да Силва вкара трети гол, но той беше отменен заради засада, като преди това ван Перси бе нацелил гредата.

В 41-ата все пак десният бек на „червените дяволи" се разписа с глава от близка дистанция. Юнайтед направи атака през центъра и Йънг получи на шест метра от гредата, след което сервира кълбото на непокрития Рафаел за 3:1.

Гостите можеха да завържат мача още повече в самия край на полувремето, но въздесъщият Давид де Хеа на два пъти се отчете с изключителни намеси, след втората от които топката срещна напречната греда при изстрела на Младен Петрич. После на празна врата Руис не можа да вкара и изкара кълбото в аут.

През второто полувреме „червените дяволи" дръпнаха газта и бяха наказани, макар и изненадващо, от гостите в 64-ата минута. Тогава след изсипана в наказателното поле топка Де Хеа и Неманя Видич не се разбраха във въздуха и сръбският бранител неволно с удар в стил „скорпион" прати кълбото в собствената си мрежа - 3:2.

Преди това единствените варианти в атаката на Юнайтед бяха удари от дъгата на наказателното поле от страна на Ашли Йънг, Антонио Валенсия и Шинджи Кагава, но те не водеха до нещо повече от корнер.

Сър Алекс Фъргюсън се нае да променя хода на събитията и най-вече поведението на възпитаниците си, пускайки едновременно Уейн Рууни и Даниел Уелбек на местата на Йънг и Кагава.

В 69-ата минута обаче Де Хеа отново заслужи аплодисменти за нова невероятна комбинация от намеси - първо отрази бомбен шут от 30 метра на Муса Дембеле, а след това играчът на Фулъм отново пробва да матира стража на Юнайтед, но последва ново спасяване.

До края на срещата домакините контролираха значително повече топката и подложиха на нещо като обсада съперниците си, без обаче да се стига до кризисни ситуации за вратаря Шварцер.

В 4-ата добавена минута се случи нещо неприятно за феновете на Юнайтед - Уейн Рууни получи нелепа контузия след сблъсък с противник и трябваше да бъде изнесен на носилка от лекарите на клуба.

"Дяволите" доиграха мача в намален състав, като дори Давид де Хеа направи още една решителна намеса, с която не позволи на Руис с глава да донесе сензационно равенство на Фулъм.