Борусия излекува болката от отпаднето за купата с победа над Хановер

Борусия Дортмунд постигна очаквана победа с 3:1 над гостуващия Хановер 96 в среща от 24 кръг на немската Бундеслига.

Шампионите искаха да се реваншират пред 80 хиляди на „Сигнал Идуна Парк" за отпадането от купата на Германия в сряда и го постигнаха след 2 попадения на Роберт Левандовски и едно на младока Юлиан Шибер. За бившия отбор на Чавдар Янков се разписа Мохамед Абдулае.

Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха с 2:0 още до 20 минута с две попадения на Роберт Левандовски. Първо в 8' след атака от дясно преминала през Блашчиковски и Гроскройц последният върна почти от аут-линията към дузпата, където непокритият Левандовски прати топката в долния ъгъл на вратаря Цилер.

Вторият гол падна след дълъг пас от Суботич към Блазшиковски, който финтира защитник на Хановер и върна топката към границата на наказателното поле, откъдето Кевин Гроскройц отправи силен удар по тревата.

Цилер изби с ръка, но кълбото попадна в Левандовски, който първо си спря топката и след това с удар между краката на застаналия на голлинията защитник удвои. При попадението останаха съмнения за засада, тъй като защитник на Хановер се изтегляше при удара на Гроскройц, а Левандовски правеше крачка към малкото наказателно поле.

Между двата гола на Левандовски гостите успяха да реализират чрез Константин Раухман след контраатака, но попадението бе отменено заради засада. Първото голово положение за Хановер дойде в 38 мин след удар от въздуха на Артур Собиех, но Вайденфелер спокойно улови топката.

Само 2 минути по-късно гостите върнаха интригата в мача. След центриране от фаул, Яя Конан игра с глава на дузпа, Фелипе Сантана се опита да изчисти с глава, но топката прехвърли вратаря Вайденфелер, който успя да я докосне достатъчно, за да се отбие в напречната греда. При добавката от 1 метър с глава Мохамед Абдулае нямаше как да сбърка и направи резултата 2:1.

Полувремето завърши при този резултат, а второто започна с нов натиск на Борусия и много изстрели по посока вратата на Хановер. Марко Ройс, Левандовски и Гьотце бяха близо до трето попадение след далечни удари. Все пак трети гол падна в 72 минута и бе дело на Юлиан Шибер.

След попадението дортмундци успокоиха играта и положенията не бяха толкова много. Играта се поизравни, но Хановер нямаше достатъчно класа да достигне до втори гол и да се върне в мача.

Така Борусия Дортмунд временно съкрати разликата до водача в класирането Байерн на 14 точки, а хановерци са девети с 33, само на 3 точки от зона Европа.